Prof.Dr. Şeref ERTAŞ


dekanlarimiz-seref-ertas1969 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Prof. Dr. Şeref Ertaş, 1976 yılında Almanya Göttingen Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, “Schutz der Persönlichkeit und Immaterieller Schadenersatz nach Schweizerischem, Deutschem und Türkischen Recht” adlı teziyle Medeni Hukuk doktoru oldu.

1977-78 yıllarında Adalet Bakanlığında müşavir hakim olarak çalıştı. 1978 yılında DEÜ Hukuk Fakültesinde öğretim elemanı olarak çalışmaya başladı. 1982 yılında “Motorlu Taşıt İşleticisinin Sözleşme Dışı Sorumluluğu” adlı teziyle Medeni Hukuk doçenti ünvanını aldı. 1989 yılında Medeni Hukuk profesörü oldu.

Prof. Dr. Şeref Ertaş, 2000-2003 yılları arasında Adalet Meslek Yüksek Okulu Müdürü olarak görev yaptı. 2003-2006 yılları arasında, DEÜ Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı üyesi ve Hukuk Fakültesi Dekanlığı görevini yürüttü. Hâlen DEÜ Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Prof. Ertaş, DEÜ Hukuk Fakültesi ve KKTC Yakındoğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde de Medeni Hukuk öğretim üyesi olarak dersler vermektedir.

 


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast