Mediko & Yurtlar & Yemekhane & Kafeterya & Spor Salonu


Sağlık Hizmetleri

mediko-hastane

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakültemiz öğrencilerinin sağlık hizmetleri Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor  Dairesi Başkanlığı’na bağlı Mediko tarafından yerine getirilmektedir. Bu çerçevede, fakültemiz öğrencilerinin anne veya babası herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmıyor ise, bu öğrencilerin bütün sağlık hizmetleri, tedavi ve ilaç giderleri Üniversitemiz tarafından karşılanmaktadır. Ancak öğrencimizin anne veya babası herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışıyor ise, bu öğrencilerin muayene ve tedavileri bağlı bulundukları sosyal güvenlik kurumunun sağlık merkezinde yapılmaktadır. Anne ve babası herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmayan öğrenci, Mediko Sosyal Hizmetler’de muayene sonucu, hastalığının tedavisinin hastanede sürdürülmesi gerektiğine karar verildiği takdirde, Mediko Sosyal Hizmetler ilgili kişiyi D.E.Ü. Hastanesine sevk eder ve tedavisi orada devam eder.

Üniversitemizce sağlanan sağlık hizmetleri hakkında geniş bilgi için
http://www.deu.edu.tr/DEUWeb/Icerik/Icerik.php?KOD=110 adresini tıklayınız.

 

Yurtlar ve Barınma

Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından verilen barınma hizmeti kapsamında; Buca Eğitim Fakültesi Kampüsü içindeki Buca Kız Öğrenci Yurdu bulunmaktadır. Kampüs içerisinde yer alan Buca Kız Öğrenci Yurdu kartlı giriş-çıkış ve kameralı güvenlik kontrollüdür. Yurt 512 yatak kapasitesi ile 4 katlı 2 bloktan oluşmaktadır. Her katta 17 oda ve odalar içerisinde ranzalar, dolaplar, masalar, sandalyeler, ayna ve elbise askıları bulunmaktadır. Yurtta çalışma odası, ütü odası, tuvaletler ,banyolar , mutfaklar ve bilgisayar odası bulunmaktadır. Yurdun iletişim bilgileri aşağıdadır:;
D.E.Ü. Buca Eğitim Fakültesi Kampusü Buca Kız Öğrenci Yurdu
Tel: (0232) 420 76 00
Fax: (0232) 420 76 07

Ayrıca, Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından inşaatı tamamlanan 870 kişi kapasiteli DEÜ Öğrenci Yurdu öğrencilerimizin istifadesine sunulmuştur.

Üniversitemizce sağlanan yurt hizmetleri hakkında geniş bilgi için
http://www.deu.edu.tr/DEUWeb/Icerik/Icerik.php?KOD=110 adresini tıklayınız.

Fakültemize kaydedilen öğrenciler için ayrıca Kredi ve Yurtlar Bölge Müdürlüğü’ne bağlı İnciraltı Atatürk Öğrenci Yurdu ve Buca ilçemizde, fakültemize yakın Hoca Ahmet Yesevi Yurdu (karma) ve  Tatari Kız Öğrenci Yurdu mevcuttur. Öğrencilerimiz yurtlarla ilgili bilgileri Varyant’ta bulunan Kredi ve Yurtlar Bölge Müdürlüğü’nden alabilirler.

 

Öğrenci Yemekhanesi ve Kafeterya

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakültemiz öğrencileri, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından işletilmekte olan  1100 kişilik D.E.Ü. yemekhanesinden ve yine 1100 kişilik öğrenci kafeteryasından, D.E.Ü. Hukuk Fakültesi içerisinde yer alan yemekhane ve kafeteryadan, ayrıca kampüs içinde bulunan özel kantin ve kafeteryalardan yararlanabilirler.

Üniversitemizce sağlanan yemekhane ve kafeterya hizmetleri hakkında geniş bilgi için
http://www.deu.edu.tr/DEUWeb/Icerik/Icerik.php?KOD=110 adresini tıklayınız.

 

DEÜ Tınaztepe Yerleşkesi Amfi Tiyatro

 

DEÜ Tınaztepe Spor Salonu


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast