Basında Biz


DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ’NE YENİ HUKUK FAKÜLTESİ BİNASI

 12 AĞUSTOS 2016, 14:25 (milliyet.com.tr )

acilis_1

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Tınaztepe Yerleşkesi’nde yapımı tamamlanan yeni Hukuk Fakültesi Binası, Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün’ün ev sahipliğinde açıldı. 4 yılda tamamlanan Hukuk Fakültesi, 26 bin metrekarelik kapalı alan üzerinde 6 adet anfi, 10 sınıf, 4 bilgisayar odası, 2 adet seminer binası, bir mahkeme salonundan oluşuyor.
Yeni Hukuk Fakültesi Binası açılış törenine, Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Köse ve Prof. Dr. Murat Özgören, Hukuk Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Meltem Kutlu Gürsel ile çok sayıda akademisyen katıldı.
Rektör Füzün: ’’Her işin başı adalet’’
Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün, her işin başının bilindiği üzere sağlık değil adalet olduğunu belirterek, “Yeni Hukuk Fakültemizin binasının yapımına 2012 Şubat ayında başladık. Önceki Dekanımız Prof. Dr. Yusuf Karakoç ile planlamasını yaptık. Binamızın yapımında bir önceki Dekanımız Prof. Dr. Veli Özer’in emeği çok büyüktür. Binamızın donanımı ise Büyükşehir Belediyemizin 1 milyon 700 bin liralık desteği ile tamamlandı. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dokuz Eylül Üniversitesi’ne yakışan bir hukuk fakültesi binamız oldu. Yeni binamızda, ülke ve milletini seven, Gazi Mustafa Kemal’in ilkelerine sahip, özgür düşünen hukukçular yetişecek” dedi.
“Şimdi birlik zamanı”
Ülke olarak zor zamanlardan geçtiğimizi vurgulayan Rektör Prof. Dr. Füzün, “Şimdi, kırgınlıklar zamanı değil, birlikte olma zamanıdır. 15 Temmuz’da, Büyük Önder Mustafa Kemal’in kurduğu cumhuriyetimize ve geçmişten günümüze büyük gelişmeler gösteren demokrasimize hain bir saldırı düzenlendi. Başta polisimiz ve halkımız olmak üzere hep beraber bu darbe girişimi geri püskürtüldü. Gün birlik olma günüdür. Birlik ve beraberliğimizi bozmamalıyız. Türk milleti ve Mustafa Kemal’in çocukları olarak Türkiye’de yaşıyoruz ve ülkemize sahip çıkmalıyız” dedi.
Dekan Vekili Gürsel: ’’Dileğimiz adalet bilinci yüksek hukukçular yetiştirmek’’
Hukuk Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Meltem Kutlu Gürsel ise, fakültenin Türkiye’nin üçüncü Hukuk Fakültesi olarak 35 yıl önce Karataş’ta kurulduğunu belirterek, sırasıyla Alsancak ve Buca’da eğitim faaliyetlerini sürdürdükten sonra bugünkü binaya kavuştuklarını ifade etti. Prof. Dr. Gürsel, bugüne kadar 10 bin 900 öğrenciyi mezun ettiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Fakültemizin açılış töreni 18 Temmuz 2016 günü yapılacaktı. Ancak ülkemizin içinden geçtiği zor ve olağanüstü süreç nedeniyle yeni binaya geçme mutluluğumuz bugüne kaldı. Ancak bu sürecin hukuk, adalet, yargı kavramları konusunda toplumu düşünmeye sevk ettiği de bir gerçektir. Hukuk Fakülteleri devletin üç erkinden biri olan Yargı’ya insan unsuru yetiştiren kaynaktır. Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, Türkiye Cumhuriyeti laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin niteliklerinden hukuk devleti ile demokratik rejim arasında karşılıklı bir bağ vardır. Hukuk devleti laikliğinde güvencesidir. Bu nitelikler tüm kurum ve kuruluşlarında niteliğidir. Atatürk’ün dediği gibi, ‘Adliye gücü bağımsız olmayan bir ulusun devlet halinde varlığı kabul olunamaz’. Dileğimiz her türlü donanıma sahip binamızda, çağdaş, vatansever, ulusal değerlerin bilincinde olan, insana değer veren, dünyadaki gelişmeleri izleyen, sorgulayan, sağlıklı düşünen, adalet bilinci yüksek hukukçular yetiştirmektir” dedi.
Yeni binada neler var?
Yeni Hukuk Fakültesi binası, 26 bin metrekarelik kapalı alan üzerinde 270 kişilik 6 adet anfi, 165 kişilik 9 adet sınıf, 99 kişilik bir sınıf, 50’şer kişilik 4 bilgisayar odası, 165 kişilik 1 adet konferans salonu, 2 adet seminer odası ve 1 mahkeme salonundan oluşuyor. Açılış sonrası törene katılanlar yeni binayı gezdi.

http://www.milliyet.com.tr/dokuz-eylul-universitesi-ne-yeni-hukuk-izmir-yerelhaber-1511162/


DEÜ Hukuk Fakültesi Törenle Açıldı

12 Ağustos 2016 Cuma, 13:58 (egepostasi.com)

İzmir’in Buca İlçesi’ndeki Tınaztepe Yerleşkesi’nde yapımına 2012 yılında başlanan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hukuk Fakültesi’nin binası törenle hizmete açıldı.

http://www.egepostasi.com/haber/deu-hukuk-fakultesi-torenle-acildi/139161

 


DEÜ Hukuk Fakültesi Törenle Açıldı

12 Ağustos 2016, 13:45 (Hurriyet.com.tr)

http://www.hurriyet.com.tr/deu-hukuk-fakultesi-torenle-acildi-40190899

 


 

14 Nisan 2014

CEZA MUHAKEMESİNDE MAĞDURUN KONUMU SEMPOZYUM

basinda-magdurunhaklari1

 


15 Nisan 2014

Prof. Dr. M. POLAT SOYER’e ARMAĞAN TAKDİM TOPLANTISI

basinda-polatsoyer

 


14 Mayıs 2012 Pazartesi

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ “HUKUK FAKÜLTESİ TEMEL ATMA TÖRENİ”

basinda-acilis1

DEÜ Hukuk Fakültesi Dekanı
Prof. Dr. Yusuf KARAKOÇ

 

basinda-acilis2

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü
Prof. Dr. Mehmet FÜZÜN

 

basinda-acilis4

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Temel Atma Törenine Katılan Davetliler

DEÜ Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölüm Başkanı Prof. Dr. Melda SUR,
DEÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf KARAKOÇ, Dokuz Eylül Üniversitesi
Rektörü Prof. Dr. Mehmet FÜZÜN, 
İzmir Bölge Adliye Mahkemeleri Başsavcısı Celal KOCABAŞ,
VARYAP Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman VARLIBAŞ

 

basinda-acilis6

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Akademik ve İdari Personel

 

basinda-hukukacilis55

 


2011 Ocak

Güncel Hukuk Dergisi

basinda-temsili2011

 


2009

basinda-2009toren

 


2007

basinda-seroglucaha

 


2007

basinda-kurgusaldurusma

 


YENİ ASIR – SPORTMEN 13 Aralık 2007 Perşembe

basinda-spor


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast