ELSA


Tüm metin için ELSA Tanıtım Dökümanı indir…

ELSA Nedir?

ELSA (The European Law Students’ Association) Avrupa Genç Hukukçular Derneği; uluslararası, politik olarak tarafsız, kâr amacı gütmeyen dünyanın en büyük bağımsız hukuk öğrencileri birliğidir.
Uluslararası konularda kararlılığını göstermiş öğrenci ve genç hukukçulardan oluşan 40,000 ‘e yakın üyeyi kapsar. ELSA, Avrupa’da 42 ülke genelinde yaklaşık 300 üniversitede bulunan yerel gruplar üzerinden çalışır.
ELSA’da faaliyetler uluslararası, ulusal ve yerel olmak üzere üç farklı kapsamda düzenlenmektedir. Derneğimizin ülkemizdeki ulusal organizasyonu ELSA Türkiye olup, 3 şubesi vardır: ELSA Ankara, ELSA İstanbul , ELSA İzmir. 29 Nisan 1991’de ELSA Avrupa Genç Hukukçular Derneği İstanbul’da kurulmuştur. Ekim 1996’da İzmir ve Aralık 1996’da Ankara faaliyete geçmiştir.

 

LAWYER FOR A DAY

ELSA İzmir ile Türkiye’de bir ilk ‘Lawyer For A Day’! Ulusal ve uluslararası üne sahip, İzmir’in uzman hukuk bürolarında benzersiz bir deneyim fırsatına ne dersin? ELSA İzmir üyelerine, ‘Lawyer For A Day’ etkinliklerimiz ile İzmir’in ulusal ve uluslararası alanda tanınmış hukuk bürolarında en az bir gün olmak kaydıyla çalışma fırsatı sunuyor ve siz değerli üyelerimizin çalışma hayatını yakından tanımanıza ve tecrübe edinmenize olanak sağlıyor. ELSA İzmir ilk “Lawyer For A Day” etkinliğini, İzmir’in önde gelen hukuk bürolarından olan Çukur & Yılmaz Hukuk Bürosu’na düzenlemektedir. Lawyer For A Day etkinliğimize katılma şartları şunlardır:

  • ELSA İzmir üyesi olmak.
  • ‘Lawyer For A Day’ etkiliğinin düzenleneceği hukuk bürosuna düzenlenecek ‘Lawyers At Work’ (L@W) etkinliğimize katılmış olmak.
  • Başvuru formunu doldurmak.

elsa


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast