DEUZEM (online.deu.edu.tr) GİRİŞ YAPAMAYAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE! 22.10.2020

17-10-2020

Sevgili Öğrencimiz,

Fakültemiz 2333 öğrencimizin sorunsuz bir biçimde uzaktan eğitim sisteminden faydalanmasını sağlamak için merkez birimlerimiz ile birlikte koordineli bir biçimde çalışmaktadır.

Uzaktan eğitim sisteminde yaşanan bazı aksaklıkların giderilmesinde sizlere yardımcı olmak için hatırlatmak isteriz:

http://online.deu.edu.tr adresinden DEBİS kullanıcı adınız (sadece ogrencino@ogr.deu.edu.tr) ve şifrenizle giriş yaptığınız takdirde derslerinizi görebilirsiniz

  • Eğer öğrenci numaralı mail adresinizle onlineDEU’ya giriş yapamıyorsanız lütfen öncelikle
    https://debishs.deu.edu.tr/DeuzemEslestir.aspx adresine girerek mail-şifre eşleştirme işlemini yapınız.
  • Halen kullanıcı hatası ya da şifre hatası alıyorsanız admin@deu.edu.tr ye mail atabilir, https://debishs.deu.edu.tr/default.aspx adresini inceleyebilir ya da Rektörlük Bilgi İşlem Dairesinden destek alabilirsiniz. 
  • Eğer derslerinizi görmüyorsanız dersi veren öğretim üyesine eposta ile  

ogrencinumarasi@ogr.deu.edu.tr biçimindeki kullanıcı adınızı bildirerek dersi alan öğrenci listesine sizi eklemesini talep ediniz.

  • OnlineDEU adresine girdiğinizde sayfada problem yaşıyorsanız lütfen tarayıcınızın geçmişini temizleyiniz (tarayıcı olarak Chrome kullanmanızı tavsiye ederiz)
  • Güz döneminde devam zorunluluğu aranmamaktadır.
  • Derslerimiz 08.30 – 18.20 saatleri arasında yapılmaktadır. Bu şekilde ülke genelinde internet kullanımının yoğun olduğu saatlerde bağlantı sorunları aşılmaya çalışılmaktadır.

 

DEU da online eğitim 19 Ekim 2020 Pazartesi günü başlayacaktır.

O gün itibariyle derslerinizi online.deu.edu.tr adresinden takip edebilirsiniz.
Farklı bir konuda yardım almak isterseniz destek@deuzem.deu.edu.tr  ye mail atabilirsiniz ya da deuzem.deu.edu.tr adresindeki destek menüsünde yer alan videoları izleyebilirsiniz.

Font Boyutunu Değiştir
Kontrast