2021-2022 ÖĞRETİM YILI MUAFİYET BAŞVURU SONUÇLARI HAKKINDA DUYURU

24-09-2021

Değerli Öğrencilerimiz,

Fakültemize 2021-2022 Öğretim Yılında YKS, Genel Not Ortalaması ve Merkezi Yerleştirme Yatay Geçiş yolu ile kayıt yaptıran ve şu ana kadar muafiyet talebinde bulunan öğrencilerimizin dilekçeleri Komisyon tarafından incelenerek Fakülte Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanmıştır. 

Sonuçlar öğrencilerimizin DEBİS sisteminde kayıtlı e-posta adreslerine gönderilmiş olup ayrıca yine sistemde kayıtlı adreslerine resmi yazı ile posta yoluyla da gönderilecektir.

ÖNEMLİ NOT:

  • Web kayıt ekranında intibakınızın yapıldığı sınıfın zorunlu ve seçmeli dersleri yer alacaktır.
  • Zorunlu dersler seçili olarak gelecek, öğrenciden seçimlik dersleri tercih etmesi istenecektir.
  • Muafiyet sonuçlarının transktriplere yansımasının ardından öğrencinin muaf olduğu zorunlu derslerinin notları transkriptinde yer alacak, fazladan seçmiş olduğu seçimlik dersler vereceği dilekçeye istinaden üzerinden silinecektir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Muafiyet ve İntibak Yönergesi’nin Muafiyet kararına itiraz ile ilgili;

MADDE 11 – (1) “Muafiyet ve intibak işlemleri hakkındaki kararlara yönelik itirazlar kararın tebliğ tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü içinde ilgili birime yapılır. İtiraz süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.” maddesi gereğince öğrencilerimiz itirazlarını yasal süresi içinde şahsen ıslak imzalı dilekçe ile Dekanlığımıza yapabilirler.

Pandemi nedeniyle şahsen teslim edilemeyen başvurularda ise;

Posta ile aşağıda yer alan adresimize veya e-posta ile hukuk@deu.edu.tr adresine yapılacak başvurularda ıslak imzalı dilekçe ekinde kimlik fotokopisi de gönderilmesi gerekmektedir.

Hukuk Fakültesi Dekanlığı

 

Adres:

Dokuz Eylül Üniversitesi

Hukuk Fakültesi Dekanlığı

Tınaztepe Yerleşkesi

35390 Buca-İZMİR

 

Font Boyutunu Değiştir
Kontrast