2020 DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) İLE FAKÜLTEMİZE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

14-10-2020

DEBİS üzerinden kayıtlarını tamamlayan öğrencilerimizin ayrıca ders seçimlerini yapabilmek için Üniversitemiz ana sayfasındaki “Web Kayıt” butonundan web kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir. Web kayıtlarını tamamlayan öğrencilerimizin kayıtları danışmanları tarafından onaylanacaktır.  

Fakültemize e-devlet üzerinden ya da online kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt için gerekli belgeleri 18/01/2021 tarihine kadar Fakültemize şahsen, vekil aracılığı ile, iadeli taahhütlü posta ya da kargo yolu ile Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı Tınaztepe Yerleşkesi Buca-İZMİR adresine göndermeleri gerekmektedir.  

Daha önceki kurumlarda başarılı oldukları derslerden muaf olabilmek için muafiyet başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerimizin Fakültemiz web sayfasında bulunan formlar ve dilekçeler bölümünden temin edebilecekleri muafiyet dilekçesini doldurarak onaylı transkript, ders içeriği ve öğretim planı ile birlikte en geç 23/10/2020 tarihine kadar Fakültemize ulaştırmaları gerekmektedir.  

Başvurular Fakültemiz Muafiyet Komisyonu tarafından değerlendirildikten sonra sonuçlar ilgililere tebliğ edilecek olup başvuruda bulunulan derslerden muafiyet hakkı kazanılması halinde Öğrenci İşleri Bürosu tarafından gereği yapılacaktır.

18.01.2021 Tarihine Kadar Teslim Edilmesi Gereken Belgeler:  

  • Muafiyet dilekçesi(imzalı)   
  • 2020 DGS Yerleştirme Sonuç Belgesi   
  • E-devlet üzerinden kayıt yaptırıldığına dair elektronik kayıt belgesi(E-devletten kayıt yaptıranlar için)  
  • Önlisans Diplomasının aslı veya yeni tarihli “GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ”  
  • 6 Adet vesikalık fotoğraf (Biyometrik olmayan)  
  • Kimlik Fotokopisi  

HUKUK FAKÜLTESİ DEKANLIĞI

Font Boyutunu Değiştir
Kontrast